آموزش رفع سفید شدن صفحه وردپرس در سایت و مدیریت وردپرس

آموزش رفع سفید شدن صفحه وردپرس در سایت و مدیریت وردپرس

هیچ چیز بدتر از این نیست که در حال مرور سایت وردپرسی خودتون باشید و ناگهان با صفحه سفید یا مرگ وردپرس مواجه بشید. صفحه سفید وردپرس شما ممکن است به ۲ صورت زیر اتفاق بیوفتد.

 • در بهترین حالت پیشخوان مدیریت یا صفحات وب سایت شما دچار این مشکل خواهد شد.
 • در بدترین حالت نیز هم پیشخوان مدیریت و  هم صفحات وب سایت شما دچار این مشکل خواهند شد.

صفحه سفید وردپرس تقریبا همیشه توسط خطا های کد های PHP یا محدودیت های حافظه ایجاد میشود. اولین کاری که باید انجام دهید این است که باید تعین کنید این است که آیا پیشخوان وب سایت شما از کار افتاده است یا نه. از پیشخوان وب سایت شما بدون مشکل کار کند شانس بهتری برای رفع این مشکل خواهید داشت.

اگر پیشخوان وب سایت شما بدون مشکل کار کند به احتمال زیاد مشکل از افزونه ها یا قالب وب سایت شما خواهد بود.

رفع مشکل صفحه سفید وردپرس

صفحه سفید وردپرس یا صفحه مرگ ممکن است در مرورگر های مختلف به صورت های گوناگونی نمایش داده شود. به طور مثال در google chrome به ما یک هشدار به این صورت می دهد. “.This page isn’t working and is unable to handle the request”

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  آموزش رفع خطا 500 Internal Server Error در وردپرس

آموزش رفع صفحه سفید وردپرس در سایت و مدیریت وردپرس

اما در مرورگر Mozilla Firefox ای نصفحه کاملا سفید است و هیچ هشدار یا خطایی ندارد.

آموزش رفع سفید شدن صفحه وردپرس در سایت و مدیریت وردپرس

۱- غیرفعال کردن افزونه ها

یکی از ساده ترین و رایج ترین راه کار های رفع مشکل سفید شدن صفحه وردپرس غیر فعال کردن تمامی افزونه ها است. اگر هنوز میتوانید به پیشخوان وردپرس خود دسترسی داشته باشید به بخش افزونه ها بروید و تمامی افزونه  های فعال را غیرفعال کنید. اگر بعد از غیر فعال کردن افزونه ها مشکل وب سایت شما حل شد یک یا چند مورد از افزونه های وب سایت شما معیوب است برای پیدا کردن افزونه معیوب یک به یک و به ترتیب افزونه ها را فعال کنید. بعد از هر فعال سازی وب سایت را باز کنید تا مطمعن شوید هنوز سالم است به ترتیب این کار را انجام دهید تا افزونه معیوب را پیدا کنید.

آموزش رفع صفحه سفید وردپرس در سایت و مدیریت وردپرس

اگر نمیتوانید به مدیریت وردپرس خود دسترسی داشته باشید. وارد cpanel شوید و از طریق بخش File Manager وارد مسیر /public_html/wp-content/ شوید. حالا نام پوشه plugins را به نام دیگری مثل plugins_old تغیر بدید. حال وب سایت خود را دوباره بررسی کنید اگر به درستی کار می کند باید تمامی افزونه ها را یکبار آزمایش کنید. پوشه افزونه های را به نام plugins تغیر نام دهید. حال وارد پوشه plugins شوید و نام هر پوشه افزونه را تغیر دهید تا افزونه معیوب را پیدا کنید.

آموزش رفع صفحه سفید وردپرس در سایت و مدیریت وردپرس

۲- غیرفعال کردن قالب و استفاده از قالب پیشفرض وردپرس

یکی دیگر از دلایل صفحه سفید وردپرس میتواند وجود مشکل در قالب وب سایت شما باشد. برای اینکه بتوانید تشخصی دهید آیا مشکل از قالب وب سایت شما است یا نه وارد پیشخوان وردپرس شوید و از قسمت نمایش وارد بخش پوسته ها شوید. قالب فعلی خود را غیرفعال کنید و موقتا قالب پیشفرض وردپرس را فعال کنید و سپس دوباره وب سایت خود را باز کنید اگر مشکل حل شده بود ایراد از قالب شماست و باید از طراح قالب بخواین تا شما رو راهنمایی کنه.

آموزش رفع سفید شدن صفحه وردپرس در سایت و مدیریت وردپرس

اگر به مدیریت وردپرس خود دسترسی ندارید. فرایند مشابه افزونه ها را باید انجام دهید. وارد cpanel شوید و از طریق بخش File Manager وارد مسیر /public_html/wp-content/themes/ شوید سپس نام پوشه قالبی را که در وب سایت شما فعال است به نام دیگری تغیر دهید تا قالب یشفرض وردپرس به عنوان قالب وب سایت انتخاب شود.

توجه : اگر قالب پیشفرض وردپرس را ندارید حتما قبل از تغیر نام قالب وب سایت آن را از مخزن وردپرس دانلود و در پوشه themes قرار دهید.

آموزش رفع سفید شدن صفحه وردپرس در سایت و مدیریت وردپرس

۳- فعال سازی حالت دیباگ (debug) وردپرس

اگر هنوز مشکل صفحه مرگ وردپرس را دارید یا مدیریت وب سایت شما از کار افتاده میتوانید حالت دیباگ را فعال کنید که تمامی خطا ها را نمایش می دهد. برای فعال کردن حالت دیباگ وارد File Manager شوید و سپس فایل  wp-config.php ویرایش کنید و در صفحه باز شده دنبال قطعه کد زیر باشید.

define( 'WP_DEBUG', false )

حالا مقدار false  رو به true تغیر دهید. اگر چنین کدی در فایل wp-config.php شما وجود ندارد ان را به صورت دستی وارد کنید و دوباره وب سایت را بارگذاری کنید.

define( 'WP_DEBUG', true);

حالا بعد از اینکه دوباره وارد وب سایت شدید به جای مشاهده صفحه سفید یا مرگ وردپرس پیام های خطا کد ها را مشاهده خواهید کرد که شبیه نوشته های زیر خواهید بود.

اگر پلاگین ها و قالب را غیرفعال نکرده باشید میتوانید دریابید که چه چیزی باعث ایجاد چنین مشکلی شده است.

Cannot redeclare get_posts() (previously declared in /var/www/html/wordpress/wp-includes/post.php:1874) in /var/www/html/wordpress/wp-content/plugins/my-test-plugin/my-test-plugin.php on line 38

در کد بالا میتوانید دید که مشکل در خط ۳۸ افزونه “mytestplugin” است. با مراجعه به خط ۳۸ این افزونه میتوانید ببینید که مشکل این افزونه از کجاست اگر به کد نویسی اشنایی ندارید به راحتی میتوانید افزونه را غیرفعال کنید و از نویسنده آن بخواین تا شما را ارهنمایی کند.

۴- افزایش محدودیت حافظه وردپرس

 • افزایش حافظه وردپرس از طریق فایل wp-config.php

اگر هنوز هم یک صفحه سفید را مشاهده می کنید یا خطاهایی در مودر محدودیت حافظه دریافت می کنید. پس باید حافظه بیشتری برای وردپرس در نظر بگیرید. این کار را بیشتر مواقع میتوان از طریق فایل wp-config.php انجام داد فقط کافی است کد زیر را به انتها فایل wp-config.php اضافه کنید.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');
 • افزایش از ظریق فایل htaccess.

برای افزایش حافظه وردپرس از طریق فایل htaccess. وارد File Manager شوید. سپس وارد مسیر public_html شوید و فایل htaccess. را ویرایش کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید.

php_value memory_limit 64M

در صورتی که فایل htaccess. را در File Manager مشاهده نکردید در بالا سمت راست بر روی گزینه Settings کلیک کرده تا پنجره مانند پنجره زیر برای شما نمایش داده شود. سپس تیک گزینه Show Hidden Files را فعال کنید.

آموزش رفع سفید شدن صفحه وردپرس در سایت و مدیریت وردپرس

 • افزایش از ظریق فایل php.ini

برای این کار وارد File Manager هاست شوید و سپس وارد public_html شوید حالا دنبال فایل php.ini باشید اگر این فایل موجود بود باید ان را ویرایش کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید. اگر چنین فایلی در هاست شما وجود ندارد میتوانید با راحتی یک فایل با نام php.ini بسازید.

memory_limit = 64M

۵- بررسی سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها

یکی دیگر از دلایل دیگری که میتواند باعث به وجود امدن صفحه مرگ یا صفحه سفید وردپرس شود. تنظیم نبودن سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها است که در برخی مواقع ممکن است باعث به وجود آمدن صفحه مرگ وردپرس شود. وارد File manager هاست خود شوید. سپس کلیه فایل های و پوشه ها را بررسی کنید تا سطع دسترسی آن ها به صورت زیر باشد.

 • سطح دسترسی فایل ها ۶۴۴
 • سطح دسترسی پوشه ها ۷۵۵

اگر بعد از انجام این مورد هم چنان مشکل پابرجاست باید به سراغ اپدیت خودکار وردپرس بروید.

۶- بررسی اپدیت ناموفق وردپرس

گاهی اوقات ممکن است وردپرس با بروزرسانی خودکار باعث ایجاد صفحه مرگ یا سفید شدن صفحه وردپرس شود. اولین کاری که باید انجام دهید وارد File manager هاست شوید و به مسیر public_html بروید. در صورتی که فایلی با نام maintenance. مشاهده می کنید ان را به صورت کامل حذف کنید و دوباه وارد وب سایت شوید. به احتمال بالا مشکل شما حل خواهد شد و وردپرس شما به حالت عادی باز خواهد گشت.

این مطلب 2 نظر دارد
 1. سلام
  متاسفانه سایتم با خطای صفحه سفید مواجه شد اولش هم پیشخوان و هم تمام صفحات سایت سفید شد
  ولی بعد از غیر فعال کردن افزونه ها از طریق هاست تونستم به پیشخوان خوشبختانه دسترسی پیدا کنم و افزونه ای که باعث سفید شدن پیشخوان میشد حذف کنم اما بقیه صفحات سایتم و صفحه اصلی همچنان سفید هست
  مموری لیمیت رو هم از ۶۴ به ۱۲۸ افزایش دادم جواب نداد
  اینم خطاهای سایتم
  [۰۸-Jan-2019 01:57:38 UTC] PHP Fatal error: Call to undefined function get_bloginfo() in /home/konkoora/public_html/wp-includes/class-wp-locale.php on line 231
  [۰۸-Jan-2019 06:14:25 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 227540992) (tried to allocate 39607764 bytes) in /home/konkoora/public_html/wp-includes/class-requests.php on line 644
  [۰۸-Jan-2019 06:17:47 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 188481536) (tried to allocate 72939874 bytes) in /home/konkoora/public_html/wp-includes/Requests/Transport/cURL.php on line 413
  [۱۵-Jan-2019 17:23:05 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 255328256) (tried to allocate 32 bytes) in /home/konkoora/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1889
  [۱۵-Jan-2019 18:21:57 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 236978176) (tried to allocate 16777216 bytes) in /home/konkoora/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1889
  [۱۵-Jan-2019 19:22:38 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 255590400) (tried to allocate 197 bytes) in /home/konkoora/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1889
  بنظرتون مشکل از کجاس؟
  با غیر فعال کردن قالب حل میشه؟
  ضمنا قالب سایتم هم رایگان نیست
  یا بنظرتون نیاز به تعمیر خودکار دیتابیس هست؟
  ممنون میشم کمکم کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *