۱۴ افزونه که سئو وب سایت وردپرس شما را افزایش می دهد

۱۴ افزونه که سئو وب سایت وردپرس شما را افزایش می دهد

وردپرس علاوه بر داشتن قابلیت و محبوبیت زیاد دارای افزونه های گسترده و وسیعی در زمینه های بسیاری مانند سئو نیز است. امروز یکی از نگرانی صاحبان وب سایت ها افزایش و بهبود سئو موتور های جستجوگر است.

آمار ها و تحلیل ها نشان می دهد ۶۱ درصد از مدیران وب سایت های مختلف معتقد هستند که سئو و بهینه سازی وب سایت در موتور های جستجو بهترین روش باعث افزایش درآمد و بازدید وب سایت است.

با این حال سئو وب سایت در موتور های جستجوگر میتواند نسبتا پیچیده باشد. اما نگران نباشید افزونه های زیادی برای وردپرس هستند که میتوانند رتبه شما در موتور های جستجوگر به خوبی افزایش دهند.

به طور خلاصه ما در این مطلب میخواهیم ۱۴ روش که میتوانند رتبه وب سایت شما را در شبکه های اجتماعی بالا ببرد را معرفی کنیم.

۱- افزونه Yoast سئو وردپرس

شما میتوانید Yoast را به عنوان یک جت در نظر بگیرید. Yoast فوق العاده آسان است و میتواند برای بهینه سازی سایت شما از جنبه های مختلف کمک کند:

 • آدرس URL
 • برچسب ها
 • تراکم کلیدی
 • لینک های داخلی و خارجی
 • قابل خواندن محتوای شما

ابتدا با کلیدواژه کانونی شروع به کار میکند

15 مرحله,افزونه که سئو وب سایت وردپرس شما را افزایش می دهد

بعد از تجزیه و تحلیل سئو شما توصیه هایی درباره اینکه چه چیزی میتواند رتبه سئو شما را افزایش دهد ارائه می دهد. سبز به معنی خوب,نارنجی به معنی این است که صفحه شما نیاز به کار دارد و قرمز به معنی مشکل دار است. سپس Yoast اقدامات خاصی را پیشنهاد می دهد که می توانید از رنگ قرمز یا نارنجی به سمت سبز حرکت دهید.

15 مرحله,افزونه که سئو وب سایت وردپرس شما را افزایش می دهد

حتی با کم ترین دانش فنی باید بتوانید تمامی چراغ های Yoast  را به رنگ سبز تغیر دهید.

۲- افزونه All in One SEO Pack

اگر چه همان در سطح Yoast نیست. اما مسلما دومین پلاگین کل سئو وردپرس است (دارای +۳ میلیون نصب تا به امروز) این پلاگین در ابتدا در سال ۲۰۰۷ توسعه یافت و طی دهه گذشته پیشرفت چشم گیری داشته است تا بتواند خواسته بازاریان سئو را فراهم کند.

افزونه All in One SEO Pack تمامی موارد لازم برای سئو را در یک افزونه قوی کنجانده است.

 • ساخت اتوماتیک متا تگ
 • بهینه سازی عنوان مطلب
 • پشتیبانی XML Sitemap برای ایجاد نقشه سایت برای موتور های جستجو
 • مانع از ایجاد محتوای تکراری

اساسا All in One SEO Pack به تمامی موارد اصلی در سئو می پردازد.

۳- افزونه SEOPressor

این افزونه نیز شبیه همان Yoast و All in One SEO Pack کار می کند, و ارائه جامعی از تجزیه و تحلیل سئو صفحات و پیشنهاداتی برای بهبود سئو صفحه ارائه می دهد.

SEO Pressor یک پیشنهاد ایده آل برای ایجاد تغیرات کوچک و تظیمات کلی سئو است. حتی اگر دانش فنی در مورد سئو وردپرس نداشته باشید این افزونه میتواند درک عمیقی از نحوه عملکرد موتور های جستجوگر به شما ارائه دهد.

۴- افزونه SEO SQUIRRLY

سئو SQUIRRLY افزونه ای است که توسط کارشناسان برتر سئو مانند Neil Patel و Brian Dean تایید شده است چون به صراحت برای افرادی طراحی شده که به سئو آشنایی ندارند.

SEO SQUIRRLY به شما کمک میکند تا محتوایی ایجاد کنید که برای موتور های جستجو و خوانندگان انسان نوشته شده باشد. این مورد یکی از ویژگی های مهم است زیرا گوگل تاکید بر یک تجربه کاربری عالی دارد.

برخی از ویژگی های اصلی SEO SQUIRRLY عبارتند از:

 • کمک می کند کلمات کلیدی عالی پیدا کنید
 • مقالات شما را تجزیه و تحلیل می کند
 • مشاوره در مورد چگونگی حل مسائل ارائه می دهد
 • به شما کمک می کند محتوای خود را برای خوانندگان انسان بهینه سازی کنید
 • یک نقشه XML از وب سایت شما برای Google و Bing تولید می کند

۵- افزونه Optimized Images

بهینه سازی تصویر یک جنبه کوچک و در عین حال بحرانی برای موتور های جستوگر هاست که اغلب نادیده گرفته می شود. شما باید بدانید که موتور های جستجوگر اغلب قادر به درک محتوای موجود در تصویر شما هستند.

سئو Optimized Images یک افزونه وردپرس است که به شما اجازه می دهد تا تصاویر خود را به راحتی برای موتور های جستجوگر بهینه کنید.

۶- افزونه SEO Post Content Links

از هر متخصص سئو بپرسید به شما خواهد گفت که لینک های داخلی یک مسئله بسیار مهم در سئو هست و باعث افزایش علاقه متور های جستجو به وب سایت شما خواهد شد و همچنین بازدیدکنندگان را به مطالب مفید دیگری که ممکن است مورد علاقمند شوند ارجاع دهد، که می تواند میانگین زمان صرف شده در سایت شما را افزایش دهد.

۷- افزونه SEO Internal Links 

۱۵ افزونه که سئو وب سایت وردپرس شما را افزایش می دهد

این افزونه دیگری است که برای بهینه سازی ساختار پیوند داخلی سایت شما طراحی شده است. بر طبق توصیف خود وردپرس، “پیوندهای داخلی سایتهای اینترنتی میتوانند کلمات و عبارات خود را در پست و نظر شما با پستها، صفحات، دستها و برچسبهای مرتبط در وبلاگ شما بطور خودکار پیوند دهند.”

اساسا، این یک راه مناسب برای ایجاد لینک های داخلی است.

۸- افزونه ریدایرکت(Redirection)

یکی از رایج ترین خطا ها که همه شما با آن مواجه شده اید خطا ۴۰۴ است که میتواند تاثیر زیادی در سئو وب سایت شما داشته باشد و همچنین تجربه کاربری بدی را برای کاربران داشته باشد. مدیریت و یافتن لینک های مشکل دار میتواند کار سختی باشد مخصوصا زمانی که وب سایت شلوغی داشته باشید.

هدایت خودکار و یافتن لینک های دارای مشکل یکی از ویژگی های برتر این افزونه است. این افزونه بیش از ۷۰۰,۰۰۰+ بار نصب شده است که نشان از اعتماد کاربران است.

۹- افزونه مرور لینک های شکسه

با استفاده از این افزونه هر زمان لینکی را در محتوا خود قرار دهید, افزونه به صورت خودکار درستی لینک را چک می کند تا هیچ پیوند شکسته ای نداشته باشید. این عمر می تواند به صورت جزئی بر روی سئو شما تاثیر داشته باشد.

افزونه مرور لینک های شکسته دقیقا همان چیزی است که شما نیاز دارید این افزونه هر زمان لینک مشکل داری در وب سایت شما پیدا کند گزارشی برای شما ارسال می کند.

۱۰- افزونه WP Video SEO

در سال های اخیر, فیلم به یک رسانه محبوب تبدیل شده است. در حال حاضر ۸۷ درصد افراد از محتوای ویدیویی استفاده می کنند. اگر شما در حال حاضر از محتوای ویدیویی استفاده می کنید ویدیو های خود را به طور کامل بهینه سازی کنید.

برخی از ویژگی های WP Video SEO :

 • ایجاد نقشه برای ویدیو های وب سایت
 • بهینه سازی ویدیو ها برای موتور های جستجو
 • کمک برای موتور های جستجو برای بررسی محتویات ویدیویی

اگر ویدیو جزء اصلی سایت شما باشد، این افزونه باید باشد.

۱۱- افزونه WPTouch Mobile

15 افزونه که سئو وب سایت وردپرس شما را افزایش می دهد

مشخص است که یک تجربه کاربری عالی یک اولویت است. در واقع تعداد کاربران تلفن های همراه و تبلت ها بیشتر از کاربران دسکتاپ است.

ریسپانسیو بودن وب سایت نیز یک عامل مثبت است در رتبه بندی وب سایت در نتایج جستجو گوگل است. اگر وب سایت شما از قابلیت ریسپانسیو پشتیبانی نمی کند. هم اکنون یک نسخه ریسپانسیو از آن با استفاده از این افزونه ایجاد کنید. تا مطمعن شوید که یک تجربه کاربری عالی به کاربر ارایه داده اید و از نظر رتبه بندی مسائل مربوط به تلفن همراه منفی نیست.

۱۲- افزونه SEO Framework

یک افزونه مناسب برای مبتیان در مسائل سئو است و همچنین مناسب کارشناسان سئو نیز است. پلاگین SEO Framework تاکیید بر انجام خودکار کار ها برای صرفه جویی هر چی بیشتر در زمان است

 • تولید خودکار عنوان های مناسب برای وب سایت شما
 • تولید URL های اتوماتیک برای جلوگیری از تکراری بوددن آن
 • ایجاد تکنیک های ضد اسپم

۱۳- افزونه AddToAny Share Buttons

درست است اشتراک گذاری مطالب یکی از عوامل اصلی در سئو وب سایت نیست اما میتواند محبوبیت وب سایت شما افزایش دهد زیرا کاربران را قادر می سازد به سرعت و به راحتی مطالب وب سایت شما را در شبکه های اجتماعی محبوب مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین، Pinterest و غیره به اشتراک بگذارند.

۱۴- افزونه Autoptimize

سرعت بارگذاری صفحات یکی از عواملی است که گوکل در نظر می گیرد و همچنین نیز تاثیر می گذارد که بازدیدکنندگان چه مدت زمانی را در سایت شما می گذرانند.

Autoptimize افزونه ای است که میتواند فایل های جاوا و css را فشرده و بهینه سازی کند تا سرعت بارگزاری صفحات شما در کم ترین زمان ممکن اجرا شود.

 بهینه سازی سئو  وب سایت با استفاده از پلاگین های وردپرس

سئو یکی از موارد مهم در وب سایت است. دستیابی به رتبه بندی جامع و بالا در نتایج جستجو یکی از موثر ترین روش هدایت ترافیک هدفمند به سایت شماست.

متسفانه یادگیری اصول سئو میتواند دشوار و وقت گیر باشد – باتوجه به اینکه هر روزه بروزرسانی و اصول جدید را موتور های جستجو پیش می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *